Predsjednica Višeg suda u Nišu D. Ž. uhićena zbog sumnje da je potpisala rješenje za uvjetni otpust i za to dobila vaučer za boravak u hotelu na Zlatiboru.
D. Ž. je uhićena po nalogu Javnog tužiteljstva za organizirani kriminal, a u suradnji sa BIA i SBPOK, zbog sumnje da je izvršila krivično djelo zlouporaba službenog položaja.
Kako je priopćilo tužiteljstvo, sumnja se da je ona u vremenu od veljače do kolovoza iskoristila svoj službeni položaj predsjednice suda, tako što je po prethodnom obećanju i dogovoru sa osuđenim R. M., kao predsjednica vanraspravnog vijeća Višeg suda u Nišu donijela i potpisala rješenje kojim se usvaja molba za puštanje na uvjetni otpust osuđenog R.M, prenosi RTS.
Za tu službenu radnju ona je, kako se sumnja, primila vaučer za boravak u hotelu na Zlatiboru čime je pribavila sebi i članovima svoje obitelji imovinsku korist, jer je iskoristila taj vaučer od sedam dana sa obitelji.
Postoje osnovi sumnje, da je vaučer u hotelu uplaćen od strane gospodarskog društva čiji je vlasnik sin osuđenog R. M., B. M., dok je osuđeni R. M. bivši direktor i odgovorno lice.
Naime, osumnjičena je iskoristila svoj službeni položaj i predmet za koji je najprije bio zadužen jedan sudaca tog suda presignirala i zadužila da postupa na drugog suca istog dana i na trećeg suca koji godišnjim rasporedom poslova nije bio raspoređen da postupa u tim predmetima, a sve u cilju ubrzavanja postupanja i donošenja pozitivne odluke o puštanju na uvjetni otpust.
Osumnjičena D. Ž. je po prethodnom dogovoru i obećanju sa osuđenim R. M. postupila i usvojila molbu, navodi tužiteljstvo.