Prvi put se oglasio otac nestale Danke Ilić: “Zlato tatino, naći će te tata”

Podjeli

“Zlato tatino, naći će te tata! Svijete moj mali!”

Ovim riječima se prvi put na društvenim mrežama oglasio Miloš Ilić, otac nestale djevojčice Danke Ilić (2).

Prema riječima susjeda i policajaca koji sudjeluju u potrazi za djevojčicom, vijest o njezinu nestanku najdramatičnije je primio upravo njezin otac, zbog kojeg je sinoć došla Hitna pomoć, s obzirom na to da mu je od stresa pozlilo, piše Blic.

Kako doznaje Telegraf.rs, roditelji male Danke Ilić daju iskaz u policiji. Ulazi u naselje Banjsko polje su blokirani.

Susjedi: ‘Postoji mogućnost da ju je netko pokupio‘

Prvi susjedi obitelji Ilić dali su izjavu za Blic u kojoj kažu da je Banjsko polje mirno naselje, i ovako nešto se dogodilo prvi put.

Trajkovići su izjavili da se jezero koje se spominje kao veliki potencijalni problem nalazi daleko, da ima virova, ali da je sve pregledano i da je šuma u potrazi za Dankom pretražena 15 puta.

– Postoji samo mogućnost da je netko naišao i pokupio dijete. Ovo je, inače, mirno nasilje. Jedna dlaka nije pala nikome do sada, a kamoli djetetu. Nadamo se da će završiti najboljim ishodom, rekao je Trajković, prvi susjed obitelji nestale Danke.

Kaže da šuma nije gusta i da je “posječena”.

– Ono što je bilo za drva, to je posječeno. Ostalo je sitno i tanko. Oni su mi prvi susjedi, doduše, ne družimo se, ali oca Dankinog znam od malena, odrastao je s nama, kazao je on za Tanjug.

I njegova supruga kaže da je Banjsko polje relativno mirno naselje. Dodaje i da je čula kako je netko rekao da je Danka Ilić bila ispred njenih vrata, ali da je ona nije vidjela.

– Poslije ovoga ne znam što reći. Da dijete ispari… Ne znam šta da kažem. Netko od susjeda je rekao da je ona bila ispred mojih vrata, sama, ali ja ne znam šta da kažem. Naselje je jako mirno i sve ovo je žalosno. Ne daj Bože nikome da se dogodi, dođe mi da umrem. Nadam se da će ishod biti sretan, rekla je ona.

Prvi put aktiviran ‘Amber alert‘

Nestala Danka (2), kojoj se od utorka oko 13 sati gubi svaki trag u prigradskom naselju Banjsko Polje kod Bora dok se igrala s majkom i bratom, ni nakon cjelonoćne potrage nije pronađena.

Zbog Dankinog nestanka sinoć je prvi put u Srbiji aktiviran sustav “Amber alert”, odnosno “Nađi me”, a više od 20 sati u potragu su uključeni policija, vatrogasci-spasioci, Gorska služba spašavanja i lovci, a za djevojčicom tragaju i brojni građani. U potragu za djevojčicom uključili su se borski rudari.

Dok je skoro cijela Srbija noćas spavala, Bor oka nije sklopio. Potraga za Dankom trajala je cijelu noć, tijekom koje se temperatura u Boru i okolici spustila na samo 6 stupnjeva Celzijevih, dok je kiša prestala padati. Pripadnici Gorske službe spašavanja objasnili su da su to u normalnim okolnostima dobri uvjeti za potragu, ali da je svaka minuta važna jer se ipak radi o dvogodišnjoj djevojčici.

Sinoć su helikopteri, uz dronove, letjeli unatoč mrklom mraku i pretraživali teren termovizijskim kamerama. Iznad mjesta gdje je nestala Danka Ilić vodi put do šume koja nije gusta, ali u njoj ima dosta gustog rastinja. Nekoliko minuta vožnje od mjesta nestanka je Borsko jezero, koje spasiocima predstavlja posebnu brigu.

Pojedini mještani rekli su za Telegraf.rs da se u okolici kuće nalazi i mnogo rupa te strahuju da je djevojčica upala u jednu od njih.

Pojavile se priče o otmici

Kako Blic doznaje od mještanina, susjedi sumnjaju da je riječ o otmici. Također, mještanin dodaje kako su lovci najavili da će se ujutro okupiti zbog sumnje da je djevojčicu mogla napasti divljač.

Kako je majka djevojčice objasnila za Blic na početku potrage, ona je bila s njom u Banjskom polju kada je malena nestala, a u tom trenutku je na sebi imala ljubičaste hlače i maslinastozelenu jaknu.

– Odaziva se na ime, ali još je mala, još ne govori. Ljudi su javili da je viđena u blizini neke zgrade, ali nje nije bilo – ispričala je očajna majka za Blic.

‘Kad sam se okrenula, nje nije bilo‘

U Boru i okolini stotine ljudi neprestano je dozivalo dvogodišnju Danku, koja je nestala dok se igrala s majkom i jednogodišnjim bratom u Banjskom polju. Majka je nakon ovog strašnog događaja bila izvan sebe.

– Kad sam se okrenula, nije je bilo. Još nema dvije godine, u svibnju će napuniti dvije. Ne govori još. Zvala sam je, zvala, nije mi odgovorila. U blizini je šuma. Molim Boga da je što prije nađemo – očajna je Ivana ispričala za Novosti.

Kako je javio reporter Blica iz Bora, Danka je nestala u prigradskom naselju koje je prilično naseljeno, s dosta stambenih objekata, kuća i zgrada

Policija je dovela i pse tragače, a podignut je i dron koji je snimao šumu iznad prigradskog naselja.

Podjeli
-Sponzorirano-
ads image

Najčitanije ovaj tjedan

OTVOREN NATJEČAJ: U tijeku je utrka za 260 mjesta u najboljem studentskom centru u državi

Od ponedjeljak, 15. lipnja, otvoren je natječaj za prijem studenata starijih studijskih godina u Studentski centar Sveučilišta u Mostaru. Pravo na apliciranje imaju...

Graditeljski pothvat u Hercegovini: Pogledajte plan za 6 tunela kroz planinu iznad Mostara

Brdsko-planinski masiv Podveležja i Veleža istočno od gradskog središta Mostara, prema svemu sudeći, pred građevinsku struku postavit će jedan od značajnijih izazova, gotovo...

Luka Rajić posjetio rodni Konjic i najavio nova ulaganja, osobito u bolnicu

Hrvatski poduzetnik i humanitarac Luka Rajić i ove je godine boravio u Konjicu, gradu u kojem je rođen, potvrdivši time dugogodišnju povezanost sa...

Čudo prirode kod Mostara: U Parku Goranci rođeno potpuno crno tele košute!

U parku Goranci kod Mostara košuta je na svijet donijela mladunče potpuno crne boje koje je već privuklo pažnju posjetitelja. “Naša košuta postala...

Nijaz Hodžić pozvao na evakuaciju: Ako plamen dođe do metana…

Na odlagalištu otpada Uborak u Mostaru jutros je oko 9 sati izbio požar, a kako je za Avaz potvrdio Nijaz Hodžić, voditelj Inicijative...

Slični članci

Civilna zaštita izdala nove preporuke za Mostar, evo što kažu

Zbog požara koji je izbio na odlagalištu komunalnog otpada Uborak te posljedičnog...

I Federacija Mostaru šalje 300 000 KM

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je na telefonskoj sjednici usvojila Informaciju...

NAKON EKOLOŠKE KATASTROFE: Koliko je sigurno jesti poljoprivredne proizvode iz Mostara?

Koliko je voće i povrće iz Hercegovine sigurno za konzumaciju nakon ekološke...

OTVOREN NATJEČAJ: U tijeku je utrka za 260 mjesta u najboljem studentskom centru u državi

Od ponedjeljak, 15. lipnja, otvoren je natječaj za prijem studenata starijih studijskih...

Prvi put se oglasio otac nestale Danke Ilić: “Zlato tatino, naći će te tata”

Podjeli

“Zlato tatino, naći će te tata! Svijete moj mali!”

Ovim riječima se prvi put na društvenim mrežama oglasio Miloš Ilić, otac nestale djevojčice Danke Ilić (2).

Prema riječima susjeda i policajaca koji sudjeluju u potrazi za djevojčicom, vijest o njezinu nestanku najdramatičnije je primio upravo njezin otac, zbog kojeg je sinoć došla Hitna pomoć, s obzirom na to da mu je od stresa pozlilo, piše Blic.

Kako doznaje Telegraf.rs, roditelji male Danke Ilić daju iskaz u policiji. Ulazi u naselje Banjsko polje su blokirani.

Susjedi: ‘Postoji mogućnost da ju je netko pokupio‘

Prvi susjedi obitelji Ilić dali su izjavu za Blic u kojoj kažu da je Banjsko polje mirno naselje, i ovako nešto se dogodilo prvi put.

Trajkovići su izjavili da se jezero koje se spominje kao veliki potencijalni problem nalazi daleko, da ima virova, ali da je sve pregledano i da je šuma u potrazi za Dankom pretražena 15 puta.

– Postoji samo mogućnost da je netko naišao i pokupio dijete. Ovo je, inače, mirno nasilje. Jedna dlaka nije pala nikome do sada, a kamoli djetetu. Nadamo se da će završiti najboljim ishodom, rekao je Trajković, prvi susjed obitelji nestale Danke.

Kaže da šuma nije gusta i da je “posječena”.

– Ono što je bilo za drva, to je posječeno. Ostalo je sitno i tanko. Oni su mi prvi susjedi, doduše, ne družimo se, ali oca Dankinog znam od malena, odrastao je s nama, kazao je on za Tanjug.

I njegova supruga kaže da je Banjsko polje relativno mirno naselje. Dodaje i da je čula kako je netko rekao da je Danka Ilić bila ispred njenih vrata, ali da je ona nije vidjela.

– Poslije ovoga ne znam što reći. Da dijete ispari… Ne znam šta da kažem. Netko od susjeda je rekao da je ona bila ispred mojih vrata, sama, ali ja ne znam šta da kažem. Naselje je jako mirno i sve ovo je žalosno. Ne daj Bože nikome da se dogodi, dođe mi da umrem. Nadam se da će ishod biti sretan, rekla je ona.

Prvi put aktiviran ‘Amber alert‘

Nestala Danka (2), kojoj se od utorka oko 13 sati gubi svaki trag u prigradskom naselju Banjsko Polje kod Bora dok se igrala s majkom i bratom, ni nakon cjelonoćne potrage nije pronađena.

Zbog Dankinog nestanka sinoć je prvi put u Srbiji aktiviran sustav “Amber alert”, odnosno “Nađi me”, a više od 20 sati u potragu su uključeni policija, vatrogasci-spasioci, Gorska služba spašavanja i lovci, a za djevojčicom tragaju i brojni građani. U potragu za djevojčicom uključili su se borski rudari.

Dok je skoro cijela Srbija noćas spavala, Bor oka nije sklopio. Potraga za Dankom trajala je cijelu noć, tijekom koje se temperatura u Boru i okolici spustila na samo 6 stupnjeva Celzijevih, dok je kiša prestala padati. Pripadnici Gorske službe spašavanja objasnili su da su to u normalnim okolnostima dobri uvjeti za potragu, ali da je svaka minuta važna jer se ipak radi o dvogodišnjoj djevojčici.

Sinoć su helikopteri, uz dronove, letjeli unatoč mrklom mraku i pretraživali teren termovizijskim kamerama. Iznad mjesta gdje je nestala Danka Ilić vodi put do šume koja nije gusta, ali u njoj ima dosta gustog rastinja. Nekoliko minuta vožnje od mjesta nestanka je Borsko jezero, koje spasiocima predstavlja posebnu brigu.

Pojedini mještani rekli su za Telegraf.rs da se u okolici kuće nalazi i mnogo rupa te strahuju da je djevojčica upala u jednu od njih.

Pojavile se priče o otmici

Kako Blic doznaje od mještanina, susjedi sumnjaju da je riječ o otmici. Također, mještanin dodaje kako su lovci najavili da će se ujutro okupiti zbog sumnje da je djevojčicu mogla napasti divljač.

Kako je majka djevojčice objasnila za Blic na početku potrage, ona je bila s njom u Banjskom polju kada je malena nestala, a u tom trenutku je na sebi imala ljubičaste hlače i maslinastozelenu jaknu.

– Odaziva se na ime, ali još je mala, još ne govori. Ljudi su javili da je viđena u blizini neke zgrade, ali nje nije bilo – ispričala je očajna majka za Blic.

‘Kad sam se okrenula, nje nije bilo‘

U Boru i okolini stotine ljudi neprestano je dozivalo dvogodišnju Danku, koja je nestala dok se igrala s majkom i jednogodišnjim bratom u Banjskom polju. Majka je nakon ovog strašnog događaja bila izvan sebe.

– Kad sam se okrenula, nije je bilo. Još nema dvije godine, u svibnju će napuniti dvije. Ne govori još. Zvala sam je, zvala, nije mi odgovorila. U blizini je šuma. Molim Boga da je što prije nađemo – očajna je Ivana ispričala za Novosti.

Kako je javio reporter Blica iz Bora, Danka je nestala u prigradskom naselju koje je prilično naseljeno, s dosta stambenih objekata, kuća i zgrada

Policija je dovela i pse tragače, a podignut je i dron koji je snimao šumu iznad prigradskog naselja.

Podjeli
-Sponzorirano-
ads image

Najčitanije ovaj tjedan

OTVOREN NATJEČAJ: U tijeku je utrka za 260 mjesta u najboljem studentskom centru u državi

Od ponedjeljak, 15. lipnja, otvoren je natječaj za prijem studenata starijih studijskih godina u Studentski centar Sveučilišta u Mostaru. Pravo na apliciranje imaju...

Graditeljski pothvat u Hercegovini: Pogledajte plan za 6 tunela kroz planinu iznad Mostara

Brdsko-planinski masiv Podveležja i Veleža istočno od gradskog središta Mostara, prema svemu sudeći, pred građevinsku struku postavit će jedan od značajnijih izazova, gotovo...

Luka Rajić posjetio rodni Konjic i najavio nova ulaganja, osobito u bolnicu

Hrvatski poduzetnik i humanitarac Luka Rajić i ove je godine boravio u Konjicu, gradu u kojem je rođen, potvrdivši time dugogodišnju povezanost sa...

Čudo prirode kod Mostara: U Parku Goranci rođeno potpuno crno tele košute!

U parku Goranci kod Mostara košuta je na svijet donijela mladunče potpuno crne boje koje je već privuklo pažnju posjetitelja. “Naša košuta postala...

Nijaz Hodžić pozvao na evakuaciju: Ako plamen dođe do metana…

Na odlagalištu otpada Uborak u Mostaru jutros je oko 9 sati izbio požar, a kako je za Avaz potvrdio Nijaz Hodžić, voditelj Inicijative...

Slični članci

Civilna zaštita izdala nove preporuke za Mostar, evo što kažu

Zbog požara koji je izbio na odlagalištu komunalnog otpada Uborak te posljedičnog...

I Federacija Mostaru šalje 300 000 KM

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine danas je na telefonskoj sjednici usvojila Informaciju...

NAKON EKOLOŠKE KATASTROFE: Koliko je sigurno jesti poljoprivredne proizvode iz Mostara?

Koliko je voće i povrće iz Hercegovine sigurno za konzumaciju nakon ekološke...

OTVOREN NATJEČAJ: U tijeku je utrka za 260 mjesta u najboljem studentskom centru u državi

Od ponedjeljak, 15. lipnja, otvoren je natječaj za prijem studenata starijih studijskih...