Danas u Bosni i Hercegovini jutro je pretežno oblačno. U nižim područjima Bosne pada kiša ili susnježica, dok u višim područjima pada snijeg. Na sjevernim i zapadnim područjima Hercegovine ima pljuskova ili lokalnih pljuskova.
Temperature zraka u 08:00 sati (°C): Bjelašnica, Ivan-sedlo -1; Sokolac, Tuzla 0; Bijeljina, Bugojno, Drvar, Livno, Sarajevo, Srebrenica, Zenica 1; Doboj, Sanski Most, Zvornik 2; Banja Luka, Bihać, Gradačac, Prijedor 3; Mostar 7; Široki Brijeg 8; Trebinje 12 i Neum 13.
Atmosferski tlak u Sarajevu iznosi 930 hPa, što je 10 hPa više od uobičajenog i polako raste.
Danas će u Bosni i Hercegovini preovladavati pretežno oblačno vrijeme. U nizinama Bosne bit će kiše ili susnježice, dok će u višim područjima padati snijeg. U Hercegovini će biti lokalnih pljuskova. Djelomično razvedravanje neba i postupno prestajanje padalina poslijepodne i u večernjim satima. Vjetar će biti slab do umjeren, sjeverni i sjeveroistočni. Dnevna temperatura zraka kretat će se od 3 do 9 stupnjeva Celzijusa, dosežući do 14 stupnjeva na jugu zemlje, prema Federalnom hidrometeorološkom zavodu BiH.