Uporne izjave Bakira Izetbegovića, SDA i njihovih satelita kojim pokušavaju umanjiti značaj činjenice da je u našem mandatu Dodik politički umirovljen govore koliko žale za Dodikom.
U Izetbegovićevim očima Dodik je slon pred kojim sve drhti, ali mi smo pokazali da je on samo tigar od papira. Ne može Izetbegović da prežali Dodikovo umirovljenje, jer je sam igrao po taktovima njegove harmonike u Predsjedništvu. Obećao mu je javno da odustaje od NATO puta, izbacio strane članove iz Komisije za nacionalne spomenike, namjerno upropastio reviziju tužbe za genocid, dao mu kreditna sredstva za spas RS…Drugim riječima, dao je Dodiku sve što je mogao dati.
S druge strane, u našem mandatu smo stvorili preduvjete za Dodikovo sklanjanje sa političke scene. Dok smo strpljivo i uporno gradili odnose međunarodnom zajednicom, nesposobna SDA nas je iz ljubomore optuživala da smo tobože servilni prema našim prijateljima sa Zapada. Sada, kao da su otkrili toplu vodu, govore kako su pritisci i odnos međunarodne zajednice doveli do Dodikove kapitulacije.
Sada, kada je Dodik pogazio sva svoja obećanja i priznao državu i njene institucije, SDA-u je krivo. Krivo im je jer ne mogu da igraju uobičajene igre sa Dodikom lažno glumeći patriote koji s njim sve dogovaraju ispod stola.
Mi ćemo se i dalje ponositi što Dodikova harmonika u našem mandatu u Predsjedništvu neće zasvirati, niti će ga SDA jačati plašenjem ljudi ratom dok su oni u interesnom zagrljaju.