Trinaestogodišnja djevojčica utopila se u rijeci Cetini u srijedu navečer u blizini mosta u Trilju, doznaje se u splitskoj policiji.
Nesretni događaj se zbio oko 21.30 sati nakon čega su pozvane hitne službe u pomoć. Ubrzo je tijelo djevojčice izvučeno na obalu gdje je obavljena reanimacija, no nažalost liječnici su mogli samo utvrditi smrt djevojčice.
Za podnevni Dnevnik HRT-a iz Trilja se javila HRT-ova Ivana Šilović.
– Dječja igra pretvorila se u tešku tragediju. 13-godišnja djevojčica igrala se sa svojim prijateljima na Cetini sinoć oko 21 sat na improviziranoj skakaonici pokraj koje vise konopi. Po svemu sudeći, prema riječima svjedoka, oni su se ljuljali na tim konopima. U jednom trenutku djevojčica je samo potonula u rijeku. Vrlo brzo skočili su svjedoci i pomoć sa svih strana, ali nažalost djevojčici nije bilo pomoći.
Jerko Kurevija iz splitske policije je rekao da se po do sada utvrđenim činjenicama radi o nesretnom slučaju.
– Sinoć oko 21.30 sati zaprimljena je dojava kako se u rijeci Cetini, u mjestu Trilj, utapa dijete. Na mjesto događaja odmah su upućene žurne službe. Tijelo djeteta je izvučeno na obalu te je nakon pružene reanimacije nažalost preminulo. Prema dosad utvrđenim činjenicama radi se o nesretnom slučaju, rekao je Kurevija za Hrvatski radio.
Neslužbeno 13- godišnjakinja je iz mjesta Košute.
Svjedoci tragičnog događaja, koji nisu htjeli pred kameru, upozorili su na opasnost Cetine na kojoj se u ljetnim mjesecima djeca svakodnevno igraju.