Drugog dana sastanka NATO-a minstar vanjskih poslova Goran Grlić Radman jutros se sastao s američkim državnim tajnikom Antonyjem Blinkenom.
Bila je to prilika, rekao je Antony Blinken, da s hrvatskim partnerom i prijateljem razgovara i bilateralno i o svemu onome što zajedno čine u NATO savezu. Blinken je istaknuo važnu ulogu koju Hrvatska ima u integraciji zapadnog Balkana u EU.
Važna tema bilateralnih razgovora je bila energetika i hrvatska uloga u tom za Europu važnom pitanju. Razgovarali su i o zajedničkom nastojanju da se pomogne Ukrajini u obrani od ruske agresije.