Od 3.478 ubijenih Palestinaca i 12.065 ranjenih, 70 posto su djeca, žene i starci, priopćilo je ministarstvo zdravstva Gaze.
Oko 600 djece ostalo je pod ruševinama izraelskih zračnih napada, od ukupno 1300 stradalih, rekao je glasnogovornik Ashraf al Qudra.
“Ministarstvo vjeruje kako među ruševinama ima preživjelih, ali je proces dolaska do njih ozbiljno otežan zbog stalnih zračnih napada i slabog kapaciteta”, rekao je.
Potvrdio je tvrdnje ministarstva da je Izrael u utorak pogodio bolnicu al Ahli, nazvavši to “najvećim jednodnevnim bilansom smrtnih slučajeva u modernoj povijesti Gaze”.
S druge strane, izraelske vlasti tvrde da je bolnicu bombardirala neispaljena raketa koju je iz Gaze lansirao Palestinski islamski džihad.
“Ministarstvo je zabrinuto zbog kontinuiranog gađanja zdravstvenih ustanova i poziva izraelske snage da odmah zaustave sve napade na medicinsku i humanitarnu infrastrukturu i osoblje”, dodao je.