Izrael je odobrio dodavanje 50 palestinskih zatvorenica na listu onih koje planira pustiti na slobodu na osnovu sporazumu o razmjeni s Hamasom ukoliko ta palestinska grupa oslobodi još izraelskih zarobljenika koji se drže u Pojasu Gaze, priopćio je u utorak rano ujutro ured izraelskog premijera Benjamina Netanyahua, prenosi Anadolu.
“Vlada je odobrila uvrštavanje 50 zatvorenica na listu onih koji ispunjavaju uvjete u slučaju da se izvrši oslobađanje dodatnih izraelskih talaca”, priopćeno je.
Izraelski list “Haaretz” objavio je da je aktivistkinja Ahed Tamimi među palestinskim zatvorenicima za koje se očekuje da će biti oslobođene.
Izraelske snage uhitile su Tamimi 2017. godine i zatvorile je na osam mjeseci nakon čega su je ponovno uhitile 6. studenog ove godine u selu Nabi Saleh na okupiranoj Zapadnoj obali.
Netanyahuov ured objavio je rano u utorak da je Tel Aviv dobio listu očekivanih talaca koji će biti pušteni kasnije u tijeku dana.
Nevladina organizacija Udruženje palestinskih zatvorenika u utorak ujutro je objavila da izraelske vlasti i dalje drže 60 palestinskih žena u zatvoru, a većina ih je pritvorena nakon 7. listopada.