Iako je na posljednjoj probi pred finale pjesme Evrovizije odlučeno da Finska dodijeli 12 poena Izraelu u simulaciji glasanja, finska voditeljka je odbila da dodijeli glasove Izraelu i dodijelila ih Irskoj.
Produkcija je brzo ispravila grešku i istaknula da je dobro što je riječ o probi.
Kada je finska voditelkjica odbila da izgovori “Izrael” i umjesto, kako je bilo dogovoreno, kazala “12 poena dajemo Irskoj”, voditeljka u areni u Malmeu je upitala “Da li možemo ponovo da vas čujemo, koju ste državu rekli?”
Predstavnica finskog žirija je ponovila “Irska”, da bi voditeljica u areni potom kazala da misli da imaju tehničke probleme i obratila se direktoru EBU Martinu Estrdalu.
“Dobro je da imamo ove probe. Prema današnjoj simulaciji, 12 poena iz Finske zapravo idu Izraelu”, rekao je on.