Ujutro i prijepodne ponegdje na sjeveru očekuje se povremena slaba kiša ili pljusak. U ostalim krajevima vrijeme će biti promjenjivo i uglavnom oblačno uz sunčana razdoblja.
Od sredine dana očekuje se jako naoblačenje na jugu i jugozapadu, koje će se poslijepodne proširiti na ostale krajeve donoseći kišu i grmljavinske pljuskove.
Moguće je lokalno nepogodno vrijeme, s obilnim padalinama i povremenom pojavom tuče.
Prema večeri i tijekom noći na srijedu, oborine će postupno prestati, iako će povremeno kiša i grmljavinski pljuskovi i dalje biti mogući lokalno na sjeveru.
Na krajnjem jugu veći dio dana prevladavat će promjenjivo vrijeme, uz izmjenu sunčanih i oblačnih razdoblja te povremenu prolaznu kišu i grmljavinske pljuskove.
Puhat će slab do umjeren sjeverni do sjeveroistočni vjetar, kasnije tijekom dana promjenjiv, povremeno i pojačan. U Hercegovini se očekuje slab do umjeren jugozapadni vjetar.
Jutarnje temperature zraka bit će od 16 do 21 stupanj Celzijev, u višim predjelima oko 12 stupnjeva. Dnevne temperature kretat će se od 23 stupnja na jugozapadu do 32 stupnja na sjeveroistoku i krajnjem jugu, dok će u višim predjelima biti oko 21 stupanj Celzijev.