Prva izvješća govore da je helikopter u kojem je bio iranski predsjednik Ebrahim Raisi grubo prizemljio, objavila je u nedjelju državna televizija dodajući da su na mjesto incidenta upućene hitne službe.
Iranski mediji dali su kontradiktorna izvješća o incidentu i još nema službene potvrde.
Prema novinskoj agenciji Tashim, spasioci sada pokušavaju doći do mjesta događaja. Osim Raisija, u helikopteru je bilo još nekoliko dužnosnika. Još uvijek se ne zna njihovo stanje.
Raisi je putovao u iransku pokrajinu Istočni Azerbajdžan. Državna TV je opisala područje incidenta u blizini Jolfe, grada na granici s Azerbajdžanom, oko 600 kilometara sjeverozapadno od iranske prijestolnice Teherana, izvijestila je agencija NEXTA.
Raisi je bio u Azerbajdžanu rano u nedjelju kako bi svečano otvorio branu s azerbajdžanskim predsjednikom Ilhamom Aliyevom. Brana je treća koju su dvije nacije izgradile na rijeci Aras.