Tijekom vikenda u HNŽ-u su registrirane 23 prometne nezgode i to na području Mostara 11, na području Čapljine 2, na području Jablanice 4 , na području Stoca 1i na području Konjica 5 u kojima je jedna osoba zadobila teške tjelesne ozljede, jedna osoba ozljede neutvrđenog stupnja dok je sedam osoba zadobilo lakše tjelesne ozljede.
Policija je izdvojila dvije nesreće:
08.09.2023.godine oko 17,00 sati u mjestu Orahovica , općina Konjic , dogodila se prometna nezgoda u kojoj su sudjelovali T.S.(1944) iz Konjica sa vozilom „Opel Corsa“ i Z.Š.(1962) iz Ostrošca sa mopedom „S.Maranello“ koji je tom prigodom zadobio teške tjelesne ozljede. Na licu mjesta izvršen očevid.
09.09.2023.godine u 21,00 sati u mjestu Dračevo , općina Čapljina , dogodila se prometna nezgoda u kojoj su sudjelovali S.Ć.(2008) iz Metkovića sa motociklom „Yamaha“ , Z.P.(1974) iz Mostara sa vozilom „Peugeuot” i E.H.(1955) iz Mostara sa vozilom „Renault“. Tom prigodom lakše tjelesne ozljede je zadobio S.Ć. a ozljede neutvrđenog stupnja je zadobila suvozačica na motociklu L.P.(2007) iz Metkovića. Ozlijeđenima je ukazana pomoć u Domu zdravlja Čapljina nakon čega je L.P. prevezena na CUM Mostar. Na licu mjesta izvršen očevid.