Na deponiji Uborak u Mostaru jutros je izbio veliki požar.
Veliki broj vatrogasaca i vozila je upućen na mostarsku deponiju kako bi pokušali staviti vatrenu stihiju pod kontrolu.
S obzirom kakve slike stižu sa terena, teško je očekivati da će se to dogoditi uskoro. Veliki dio Mostara je pod dimom sa požarišta na gradskoj deponiji.
“Prijava je zaprimljena u 9.15 sati, nakon čega je na teren izišlo petnaest vatrogasca sa šest-sedam vozila. Stanje je kritično, a vatra je zahvatila i bager”, rečeno je Feni iz PVP-a Mostar.
Uskoro se očekuju nove informacije sa terena.