Zrinjski je na pragu scenarija koji bi mogao potpuno promijeniti njegov europski put naredne sezone, i to prije nego što Mostarci uopće istrče na teren.
Osvajanjem Kupa Bosne i Hercegovine Plemići su izborili kvalifikacije za Konferencijsku ligu, ali sada imaju realnu šansu da preskoče čak dvije runde i direktno se plasiraju u play-off ovog takmičenja.
Za takav rasplet potreban je još samo jedan rezultat.
Mostarski klub je čekao dva uvjeta, a prvi je već ispunjen nakon završetka Bundeslige. Freiburg je pobjedom 4:1 protiv RB Leipziga osigurao sedmu poziciju u njemačkom prvenstvu, što je bio važan korak za Zrinjski.
Sada sve zavisi od finala Europske lige.
Ako Freiburg u srijedu savlada Aston Villu i osvoji trofej, Zrinjski će direktno izboriti play-off Konferencijske lige umjesto nastupa od drugog pretkola.
Iako njemački tim ne važi za favorita protiv ekipe iz Birminghama, u jednoj utakmici sve je moguće, pa će u Mostaru s velikom pažnjom pratiti finale i navijati za Freiburg.
Podsjetimo, Bosnu i Hercegovinu će naredne sezone u Europi predstavljati još Borac u kvalifikacijama za Ligu prvaka, gdje će biti nositelj u prvom pretkolu, dok će Sarajevo i Velež europski put započeti od prvog pretkola Konferencijske lige, prenosi N1.