Mario Kordić je u trećem krugu izabran za gradonačelnika grada Mostara s 20 glasova.
On je u trećem krugu glasanja za izbor gradonačelnika, nakon što u prethodna dva nije imao dvotrećinsku većinu kako to propisuje Statut Mostara, dobio podršku 20 vijećnika. Naime, u trećem krugu je dovoljna natpolovična većina od prisutnih 35 vijećnika u Gradskom vijeću Mostara.
Đani Rahimić imao je 15 glasova.
Vijećnici su izabrali, a Kordić je odmah nakon prebrojanih glasovao dao svečanu prisegu.

U Odboru za izbore gradonačelnika Mostara bili su predsjednik Maid Čolaković, zamjenik predsjednika Kažimir Miličević i članovi Mirza Lalić, Silvio Bubalo, Sanel Žuljević.
HDZ u novom sazivu Gradskog vijeća Mostara ima 15 vijećnika, “Koalicija za Mostar” deset, koalicija “Grade moj” tri kao i HRS. Stranke Trojke imat će dva mandata, a po jedan Hrvatska lista za Jug i HDZ 1990.
Vijećnici HDZ-a: Mario Kordić, Ines Sulić, Radmila Komadina, Nadina Vujanović, Anita Ristić, Tea Primorac, Kažimir Milićević, Stanko Ćosić, Goran Bošnjak, Ivan Zelenika, Darko Pehar, Toni Prskalo, Damir Šunjić, Slaven Cvitanović i Josip Prskalo.
Vijećnici SDA-a: Đani Rahimić, Alis Čolaković, Mirza Lalić, Amar Džiho, Jasmin Pandur, Mirza Drežnjak, Amer Macić, Haris Nazdraić, Adis Ćorić i Džemal Juklo.
Vijećnici Koalicije Grade moj: Enis Čamo, Sergej Šotrić i Maid Čolaković.
Vijećnici Trojke: Sanjin Hadžiomerović i Sanel Žuljević.
Vijećnici HRS-a: Slaven Bevanda, Silvio Bubalo i Slavko Zovko.
Vijećnik Hrvatske liste: Dario Petrović.
Vijećnik HDZ-a 1990: Teo Tomić.