U nevjerojatnom intervjuu iz Španjolske, novinar Carlos Cilez razgovarao je s šefom “albansko-kosovske” mafije, koji je više od 20 godina vodio ovu kriminalnu organizaciju, poznatu po pljačkama ekskluzivnih vila. Šef mafije, za kojim se traga, priznao je svoju umješanost u brojne pljačke, uključujući i kuće svjetski poznatih sportaša.
Među kućama koje su bile na meti mafijaške bande nalaze se domovi Cristiana Ronalda, Karima Benzeme i Johhana Cruyffa. U intervjuu objavljenom u listu “El Espanol,” a dijelom prenesenom u “Marci,” mafijaš je iznio šokantne detalje o pljačkama poznatih osoba.
– Mislim da smo stajali iza pljačke kuće Johana Cruyffa. Ukraden je sat koji je pripadao Dennisu Bergkampu, nekoliko sitnica od Hermesa i oko 20.000 eura. Kuća nije bila opremljena sigurnosnim kamerama ni alarmima. Kada sam ušao, shvatio sam čija je kuća – priznao je šef mafije.
Također je otkrio da su pokušali pljačkati kuću Cristiana Ronalda na Madeiri, ali plijen nije bio zanimljiv.
– Društvene mreže su neprijatelj broj jedan poznatih osoba – komentirao je mafijaš.
Ono što je najfascinantnije u ovom intervjuu jeste da je mafijaš istaknuo da kuću Lea Mesija smatra svetom i da je nikome ne bi dirao.
– Zaustavio sam nekoliko puta ljude koji su željeli upasti u Mesijevu kuću. To sam učinio iz poštovanja prema njemu. Zato što ga volim – naglasio je mafijaš. Također je otkrio da je prije više od godinu dana dobio ponudu da opljačka Mesijevu obiteljsku kuću dok je ovaj bio u Parizu – izjavio je kriminalac.
– Ne postoji nitko tko može zaustaviti mene ili bilo šta što želim napraviti. Kada pronađem plijen, pratim ga, jurim ga, može potrajati mjesecima… sve dok unutra ne bude nitko – zaključio je anonimni mafijaš.