Zrinjski je u zaostaloj utakmici 1. kola WWin lige BiH u Mostaru savladao Sarajevo 2:0.
Zrinjski je do vodstva došao u 10. minuti nakon greške veznog reda Sarajeva i efektne kombinacije Bilbija – Ćuže koju je ovaj potonji, inače povratnik u Mostar iz Koreje, pretvorio u 1:0.
Gosti iz Sarajeva imali su u prvom dijelu jednu jednu izrazitu priliku, ali je pokušaj iskusnog Ljajića osujetio Karačić.
U 54. minuti Zrinjski je povećao prednost nakon što je Sarajevo još jednom pogriješilo na sredini terena – ovog puta asistirao je Abramović, a realizator je bio Šakota.
Bio je to drugi poraz Sarajeva u derbijima nakon teškog poraza (1:5) kod Borca, dok je Zrinjski ovom pobjedom definitivno iskazao kandidaturu za sami vrh – s tim da ćemo kompletniju sliku po pitanju Mostaraca dobiti tek nakon što odigraju zaostale utakmice protiv Sloge i Borca.
Nakon nepotpunih šest kola vodeći je Borac s 13 bodova, Željezničar je s utakmicom više drugi s 12, Radnik je treći (8), slijede Široki Brijeg (8), Zrinjski (7) Sloga (7), Sarajevo (7), Posušje (5), Rudar (5) i na dnu Velež (4).