Učenik Osnovne škole “Sveti Sava” u banjalučkom naselju Lauš napao je sinoć svog kolegu iz razreda poslije nastave, na autobusnoj stanici, potvrdio je za “Nezavisne novine” Miroslav Popržen, ravnatelj ove škole.
Prema njegovim riječima, ozlijeđeni dječak je trenutno kod kuće, i ozljede nisu bile ozbiljne.
“Poslije nastave, van školskog dvorišta, na autobusnoj stanici jedan učenik naše škole, viših razreda, udario je šakom drugog dječaka s kojim ide u razred. Navodno je imao upaljač u ruci i udario je dječaka u predio lica. Koliko ja znam, na tome se i završilo, mene je sinoć pozvao razrednik, oko pola osam. Kontaktirali smo majku od dječaka koji je ozlijeđen i žena je potvrdila da se to dogodilo, a mi smo preporučili da odvede dijete u Službu hitne pomoći. Ukazana mu je liječnička pomoć i nakon toga s nalazom liječnika rekli smo joj da sve prijavi u Policijsku stanicu, što je i uradila”, kaže Popržen.
Dodaje da se on jutros čuo s majkom ozlijeđenog dječaka, i kako kaže, nisu to strašne ozljede.
“Nema nekih lomova, ozljeda je bila klasični udarac u bradu, to je po njezinoj izjavi, ja dječaka nisam vidio. Dječak je kod kuće, zbrinut je “, rekao je Popržen.
Napominje da je dječak koji je napao kolegu iz razreda već poznat po problematičnom ponašanju.
“Ima devijantno ponašanje i napravio je i drugi problem u školi, tako da će sutra biti sazvano nastavničko vijeće i bit će mu izrečena mjera premještaj u drugu školu, nevezano za ovaj slučaj. Ne vjerujem da sinoćnji napad ima veze sa prethodnim slučajem, a radi se o tome da je on u školu dan prije napada donio jedan metak, koji nije unosio u školski objekt. Metak je bio u dvorištu, pa su djeca prijavila učiteljici, i nakon toga sve je došlo do pedagoga i mi smo suptilno istražili kako je taj metak uopće došao u dvorište. Njega su našla djeca četvrtog razreda i igrala su se s metkom. Došli smo do saznanja da je metak upravo donio učenik koji je sinoć napao kolegu “, kaže Popržen.
Dodaje da su oca dječaka pozvali na razgovor i obavijestili ga da je njegov sin donio metak u školu.
“Obavili smo svoj dio posla, bit će sjednica zakazana i izrečena mjera, a ja sad idem u Policijsku stanicu, a oni će nastaviti svoj dio posla po ovom slučaju. Mi imamo točan protokol o vršnjačkom nasilju, škola je postupila u skladu s tim. Učenik će odlukom nastavničkog vijeća biti premješten u drugu školu i to je jedino što škola može izreći”, objašnjava Popržen.
Napominje da je OŠ “Sveti Sava” već peta ili šesta škola u koju je ovaj dječak upisan.
“On je već na isti način promijenio više škola”, potvrdio je Popržen za “Nezavisne novine”.