Zbog koncerta grupe “Zoster” biti će privremeno obustavljen promet 24. srpnja od 10.00 do 25. srpnja do 04.00 sati na prometnici Ćumurija od raskrsnice sa ulicom Obala Kulina bana do spoja sa ulicom Zelenih beretki (kod hotela Central).
Koncert će biti održan u organizaciji Bosanskog kulturnog centra Sarajevskoj županiji u okviru festivala Baščaršijske noći, a pod pokroviteljstvom Vlade Sarajevske županije, Općine Stari Grad Sarajevo, Grada Sarajeva, Federalnog ministarstva okoliša i turizma i u partnerstvu sa Turističkom zajednicom SŽ/Visit Sarajevo, priopćeno je iz BKC-a.
Regulaciju tijeka prometa, na dijelu potpune obustave prometa i raskrsnicama na kojima se promet usmjerava u alternativne prvace, vršit će pripadnici MUP-a Sarajevske županije. Nakon utvrđenog vremenskog termina, odnosno stvaranja sigurnosnih uvjeta za odvijanje prometa motornih vozila, pripadnici MUP-a će uspostaviti redovni režim prometa.
Zoster je grupa iz Mostara, osnovana 2000. godine. Zoster je objavio pet albuma koje karakteriziraju razni glazbeni žanrovi od reggae, ska, rock, blues, popa, a kroz sve žanrove kantautor Mario Knezović, autor glazbe, teksta i frontmen, poetski i prirodno je stigao do vlastitoga autentičnog izraza, koji je najviše obilježio grupu Zoster.
Zoster je u rujnu 2023. godine objavio svoj dugoočekivani peti studijski album „Najgori“ koji je odlično prihvaćen kako od strane publike tako i od strane glazbene kritike.
Pored samostalnih kocerta grupe Zoster koje su imali, pa skoro u svim većim gradovima u regiji, svirali su i u Barceloni, Parizu, Beču, Zurichu, Amsterdamu, Goteburgu, New Yorku, Londonu, Tilburgu, Baselu, Malmeu, a odsvirali su i većinu festivala u regiji: Exit festival u Novom Sadu, InMusic Festival u Zagrebu, Sarajevo film festival, Lake fest Nikšić, Jazz fest Sarajevo, Soča Reggae Riversplash music festival, Seasplash Pula, OK Fest Tjentište, Arsenal fest Kragujevac, Bedem fest Nikšić, Love fest Vrnjačka Banja, Mostar Summer Fest …
Predgrupa na koncertu će biti “Individua”, alt punk bend osnovan 2019. godine u Sarajevu. Još od samog početka grupa se nastojala baviti autorskim radom i vrlo brzo su na nastupima počeli svirati isključivo samo autorski materijal, priopćeno je.