Vozači u Republici Srpskoj narednih dana mogu očekivati novi udar na kućni proračun, jer bi gorivo trebalo poskupiti za deset feninga.
Predsjedavajući Grupacije za promet naftom i naftnim derivatima Gospodarske komore RS Đorđe Savić je istaknuo kako će većina distributera u idućim danima biti prinuđena nabavljati naftne derivate po znatno višim cijenama što će neminovno dovesti do rasta maloprodajnih cijena u Srpskoj.
U zadnjih sedam dana došlo je do značajnijeg rasta cijena eurodizela i bezolovnog motornog benzina, a odluka Organizacija zemalja izvoznica nafte o smanjenju proizvodnje dovela je do smanjenja ponude ovih energenata.
-Navedeni disbalans ponude i potražnje doveo je do značajnijeg rasta kotacija najtraženijih naftnih derivata. Rast rafinerijskih cijena još se nije odrazio na benzinskim crpkama u Srpskoj zbog starih zaliha kojim distributeri raspolažu – rekao je Savić.
Sličan scenariji se može očekivati i u Federaciji.