Disciplinska komisija UEFA-e kaznila je Hrvatski nogometni savez zbog rasističkog ponašanja navijača na meču protiv Nizozemske u okviru polufinala Lige nacija, kao i paljenja baklji u finalu protiv Španjolske.
Navijači “Vatrenih” su protiv Nizozemske skandirali rumunjskom sucu Istvanu Kovacsu “Cigane, cigane”. Zbog skandiranja navijača, HNS je uvjetno kažnjen jednom utakmicom u kvalifikacijama bez navijača ukoliko se nešto slično ponovi u iduće dvije godine.
Osim toga, Hrvatska će u idućoj gostujućoj utakmici biti bez navijača, a krovna kuća hrvatskog nogometa je dobila najveću kaznu u njihovoj povijesti – 150.000 eura.
UEFA je kaznila HNS zbog rasističkog navijanja na stadionu u Roterdamu sa 70.000 eura, bacanje baklje ga je koštalo 45.000 eura, a zbog ubacivanja predmeta na teren dobio je kaznu od 35.000 eura.